Personeel - Ekonomie

  Dr Alicia Fourie

  Senior Lektor
  +27 18 299 1445
  Alicia.Fourie@nwu.ac.za
  Gebou E3; 131, Potchefstroom
  PhD Ekonomie

  Prof Andrea Saayman

  Professor
  +27 18 299 1443
  Andrea.Saayman@nwu.ac.za
  Gebou E3; 135, Potchefstroom

  Prof Anmar Pretorius

  Professor
  +27 18 285 2452
  anmar.pretorius@nwu.ac.za
  Gebou E3; 106, Potchefstroom
  DCom Ekonomie

  Prof Carike Claassen

  Medeprofessor
  +27 18 285 2690
  carike.claassen@nwu.ac.za
  Gebou E3; 136, Potchefstroom
  PhD Ekonomie

  Prof Chris Van Heerden

  Programleier: Ekonomie
  +27 18 299 1476
  Chris.VanHeerden@nwu.ac.za
  Gebou E3; 134, Potchefstroom
  PhD in Risikobestuur
  Finansiële markte, portefeuljebestuur

  Prof Derick Blaauw

  Professor
  +27 18 285 2488
  derick.blaauw@nwu.ac.za
  Gebou E3, 101C, Potchefstroom
  BCom, DCom Ekonomie

  Prof Ewert Kleynhans

  Professor
  +27 18 299 1418
  ewert.kleynhans@nwu.ac.za
  Gebou E3; 101 A, Potchefstroom
  PhD Ekonomie, MA Ekonomie,& MPHIL Philosophy Filosofie.

  Me Fisa Priscilla Lembede

  Senior Lektor
  +27 18 389 2418
  Pricilla.Lembede@nwu.ac.za
  Gebou ADC; 108, Mahikeng
  B.Com, B.Com (Hons, Economics), M.A. (Economics)

  Dr Gabila Nubong

  Senior Lektor
  +27 18 285 2425
   Gabila.Nubong@nwu.ac.za
   PhD International relations, MCom Economics

  Prof Gisele Mah

  Medeprofessor
  018 389 2472
  Gisele.Mah@nwu.ac.za
  Akademiese Gebou Blok B, Kamer 136, Mahikeng
  PhD Ekonomie
  Toegepaste Ekonometrie, Publieke Ekonomie, Makro-Ekonomie, Ontwikkelings Ekonomie, Politiese Ekonomie, Monetere Ekonomie, Internasionale Ekonomie

  Prof Ireen Choga

  Medeprofessor
  +27 18 389 2040
  Ireen.Choga@nwu.ac.za
  Algemene Akademiese Gebou - Blok A; A116, Mahikeng

  Mnr Jacques De Jongh

  Junior Lektor
  +27 16 910 3524
  Jacques.DeJongh@nwu.ac.za
  Gebou 4, Vanderbijlpark
  B.Com (Hons) Economics

  Me Lerato Mothibi

  Lektor
  Lerato.Tlharipe@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 130, Potchefstroom
  MCom Ekonomie

  Me Lorainne Ferreira

  Lektor
  +27 18 285 2778
  Lorainne.Ferreira@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 135, Potchefstroom
  MCom in Ekonomie
  Uitvoer Bevordering, Streeks Integrasie, Afrikaanse Handel

  Ms Michelle Monique Meixieira Groenewald

  Lektor
  +27 61 910 3362
  michelle.groenewald@nwu.ac.za
  Gebou 4, Kamer 215
  Bcom Ekonomie Risiko en Belegging Bestuur, Bcom Ekonomie (Hons), MCom Ekonomie, MSc Politieke Ekonomie van Ontwikkeling.

  Prof Olebogeng David Daw

  Medeprofessor
  +27 18 389 2409
  David.Daw@nwu.ac.za
  Algemene Akademiese Gebou Blok A; 221, Mahikeng
  PhD Economics

  Dr Precious Mncayi

  Senior Lektor
  +27 16 910 3384
  Precious.Mncayi@nwu.ac.za
  Gebou 4 Kamer 213, Vanderbijlpark
  BCom Ekonomie en Internasionale Handel, BCom (Hons) Ekonomie, MCom Ekonomie, PhD Ekonomie van werkersmarkte
  Breë veld van ekonomiese ontwikkeling met spesiale belangstelling in arbeidsmarkdinamika vir die jeug, makro-ekonomiese beleidsformulering en armoede-verwante studies.

  Prof Steven Dunga

  Professor
  +27 16 910 3372
  Steve.Dunga@nwu.ac.za
  Gebou 4 Kamer 212, Vanderbijlpark
  PhD Ekonomie

  Prof Teboho J. Mosikari

  Medeprofessor
  +27 18 389 2654
  teboho.mosikari@nwu.ac.za
  Gebou A3; A133, Mahikeng
  PhD in Economics

  Prof Waldo Krugell

  Professor
  +27 18 299 1439
  Waldo.Krugell@nwu.ac.za
  Gebou E3; 111, Potchefstroom

  Prof Yohane Anthony Khamfula

  Professor
  +27 18 389 2622
  Yohane.Khamfula@nwu.ac.za
  ADC Gebou; 103, Mahikeng
  Phd in Economics (Tilburg University, Netherlands), MSc in Economics (University of York, England), MSc in Finance (University of Durham, England), B.Soc.Sc in Economics and Maths (University of Malawi)