Alicia Fourie

  Dr Alicia Fourie

  +27 18 299 1468
  Alicia.Fourie@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 131, Potchefstroom
  PhD Ekonomie
  Senior Lektor
  Ekonomiese Opvoeding, Toerisme Ekonomie
LinkedIn

  Prof Andrea Saayman

  +27 18 299 1443
  Andrea.Saayman@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 135, Potchefstroom
  Lektor

  Prof Anmar Pretorius

  +27 18 285 2452
  anmar.pretorius@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 106, Potchefstroom
  DCom Ekonomie
  Senior Lektor: Skool vir Ekonomie
  Finansiële ekonomie, toegepaste ekonometrie, plaaslike ekonomiese ontwikkeling, groen energie

  Dr Carike Claassen

  +27 18 299 2643
  carike.claassen@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 136, Potchefstroom
  PhD Ekonomie
  Senior Lektor
  Ontluikendemark-ekonomieë

  Me Carli Bezuidenhout

  +27 18 285 2321
  carli.bezuidenhout@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 128, Potchefstroom
  PhD Ekonomie
  Lektor
  Uitvoer Gedrag, Arbeid Ekonomie
Chris Van Heerden

  Prof Chris Van Heerden

  +27 18 299 1476
  Chris.VanHeerden@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 136, Potchefstroom
  Program Leier Eknomie
Daniel Meyer

  Prof Daniel Meyer

  + 2716 910 3348
  Daniel.Meyer@nwu.ac.za
  Gebou 4, Vanderbijlpark
  PhD in Ekonomie
  Mede Professor
Derick Blaauw

  Prof Derick Blaauw

  +27 18 285 2488
  derick.blaauw@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer101C, Potchefstroom
  DCom Ekonomie
  Medeprofessor: Skool vir Ekonomie
  Arbeidsekonomie, Ontwikkelingsekonomie
NWU Expert

  Prof Ewert Kleynhans

  +27 18 299 1418
  ewert.kleynhans@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer101 A, Potchefstroom
  PhD Ekonomie, MA Ekonomie,& MPHIL Philosophy Filosofie.
  Medeprofessor: Skool vir Ekonomie
  Internasionale mededingendheid op ondernemingsvlak, produksiefunksies, surplusse, teorie van die onderneming, mikro-ekonomie, industriële ontwikkeling, mededingendheid, intellektuele kapitaal, ekonomiese ontwikkeling, ekonomiese geografie en filosofie
Fisa Lembede

  Me Fisa Priscilla Lembede

  +27 18 389 2418
  Pricilla.Lembede@nwu.ac.za
  Gebou ADC , Kamer 108, Mahikeng
  B.Com, B.Com (Hons, Economics), M.A. (Economics)
  Senior Dosent: Ekonomie
Gisele Mah

  Prof Gisele Mah

  +27 71 970 9381
  Gisele.Mah@nwu.ac.za
  Akademiese Gebou, Blok B, Kamer 136, Mahikeng
  PhD Ekonomie
  Medeprofessor
  Toegepaste Ekonometrie, Publieke Ekonomie, Makro-Ekonomie, Ontwikkelings Ekonomie, Politiese Ekonomie, Monetere Ekonomie, Internasionale Ekonomie
Henri Bezuidenhout

  Prof Henri Bezuidenhout

  +27 18 285 2326
  henri.bezuidenhout@nwu.ac.za
  Gebou E3, Kamer 107, Potchefstroom
  PhD Ekonomie, ITRISA Gevorderde Sertifikaat in Internasionale Handel (Uitvoere).
  Medeprofessor: Skool vir Ekonomie
  Regstreekse buitelandse investering in Afrika
Ireen Choga

  Prof Ireen Choga

  (0)18 389 2040
  Ireen.Choga@nwu.ac.za
  Algemene Akademiese Gebou - Blok A, Kamer A116, Mahikeng
  Medeprofessor: Ekonomie
Jacques De Jongh

  Mnr Jacques De Jongh

  +27 16 910 3524
  Jacques.DeJongh@nwu.ac.za
  Gebou 4, Vanderbijlpark
  B.Com (Hons) Economics
  Junior Lektor
Lerato  Mothibi

  Me Lerato Mothibi

  +27 16 910 3528
  Lerato.Tlharipe@nwu.ac.za
  Gebou 4 Kamer 225, Vanderbijlpark
  MCom Ekonomie
  Lektor

  Prof Olebogeng David Daw

  +27 18 389 2409
  David.Daw@nwu.ac.za
  Algemene Akademiese Gebou, Blok A, Kamer 221, Mahikeng
  PHD Economics
  Medeprofessor: Ekonomie
  Research, Power System Economics, Economic Planning, Rural electrification, Sustainable Development
Precious Mncayi

  Me Precious Mncayi

  +27 16 910 3384
  Precious.Mncayi@nwu.ac.za
  Gebou 4 Kamer 213, Vanderbijlpark
  BCom Ekonomie en Internasionale Handel, BCom (Hons) Ekonomie, MCom Ekonomie
  Lektor
  Yeugwerkmarkte, Verdere Opleiding, Ontwikkelingsekonomie, Armoede verwante kwessies
Research Gater Google Scholar

  Prof Steven Dunga

  +27 16 910 3372
  Steve.Dunga@nwu.ac.za
  Gebou 4 Kamer 212, Vanderbijlpark
  PhD Ekonomie
  Senior Lektor

  Dr Teboho J. Mosikari

  018 389 2654
  teboho.mosikari@nwu.ac.za
  Gebou A3, Kamer A133, Mahikeng
  PhD in economics
  Lektor in Ekonomie
Google Scholar

  Me Tume Molete

  +27 18 285 2328
  Tume.Molete@nwu.ac.za
  137, Potchefstroom
  Lektor

  Prof Wilma Viviers

  +27 18 299 1445
  Wilma.Viviers@nwu.ac.za
  141, Potchefstroom
  Lektor
Yohane Anthony Khamfula

  Prof Yohane Anthony Khamfula

  018 389 2622
  Yohane.Khamfula@nwu.ac.za
  ADC Gebou, Kamer 103, Mahikeng
  Phd in Economics (Tilburg University, Netherlands), MSc in Economics (University of York, England), MSc in Finance (University of Durham, England), B.Soc.Sc in Economics and Maths (University of Malawi)
  Professor: Ekonomie
Research Gater